Art of CGI  12 Mart 2021   Ana Sayfa/Sektörel  

Beeple’dan 70 Milyon Dolarlık Tarihi NFT Rekoru

3 sene önce

Christie’s adlı müzayede evi, Beeple olarak tanınan Mike Winkelmann’ın (Cinema 4D fanları yakından tanır) NFT olarak üretilen dijital kolajının jpg versiyonunu, tamı tamına 69.3 milyon dolar (yaklaşık 525 milyon tl) değerle ile sattı.

Bu değer pek çok tanınmış sanatçının fiziksel eserlerinden daha yüksek bir meblağ. “Everydays: The First 5,000 Days” eseri Beepple Crap’in yaklaşık 13 yıldan beri yapmayı sürdürdüğü Cinema 4D yazılımı kullanarak elde ettiği 5000 dijital çalışmadan oluşuyor. 69,4 milyon dolara satılan bu eser Beeple’ı yaşayan en değerli üç sanatçı arasına girmesini sağladı.

Aynı zamanda bu satış kripto para birimininde kullanıldığı açık artırmalı satılan ilk sanat eseri olma özelliğinide taşıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da yer alan Christie’s Müzayede Evi, bu süreci 25 Şubat’ta başlatmıştı.

Beeple’ın internet sitesine BURADAN 2.5 milyon takipçili instagram adresine de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Örnek bir çalışmayı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Diğer bazı videolar için BURADAN buyurun.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Beeple’dan 70 Milyon Dolarlık Tarihi NFT Rekoru” için 2 cevap

  1. 7 Adımda Etkili NFT Pazarlama Yöntemleri – 2022 | İnternetten Para Kazanma Yöntemleri dedi ki:

    […] Beeple, farklı kanallara yayılmış 2,5 milyondan fazla sosyal medya takipçisi tabanına sahiptir. Bu nedenle, sosyal medya topluluk oluşturma ve NFT tanıtımı için çok önemli bir faktördür. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir