Art of CGI  17 Ocak 2021   Ana Sayfa/Sektörel  

Pfizer’in Logosu Türk Tasarımcıdan

4 sene önce

New York’ta kariyerine devam eden Türk tasarımcı Sabri Akın, dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden birisi olan Pfizer’e (son zamanlarda Corona’dan dolayı adını daha sık duyduğumuz sahibi türk olan Alman Biontech ile aşı geliştiren firma) yeni logo tasarladı.

Firmanın 70 yıldır kullandığı logoyu pandemi sürecinde değiştirme kararı alan firma yeni logosu için 18 aydır arayıştaydı ve sunulan onlarca seçenek arasında bir tasarıma karar verildi. O tasarımın sahibiyse bir Türk. Türk tasarımcı Sabri Akın’ın tasarladığı logo olarak belirledi. Tasarım hayatını New York – İstanbul arasında sürdüren Sabri Akın, Pfizer’ın yeni logosunun seçilme sürecini de şu sözlerle anlattı:

“ABD’nin önemli tasarım şirketleriyle çalışan, global şirketlere iş üreten bir tasarımcıyım. Pfizer’le yollarımız New York merkezli tasarım stüdyosu Team Design sayesinde kesişti. Team Design, Pfizer’ın yeni logosunu ve kurumsal kimliğini tasarlamak üzere atanmıştı. Ben de bu projeye dâhil edildim. Şirketin kurumsal kimliğinin tasarlanması sürecinde yer aldım ve Pfizer tarafından seçilen logoyu tasarladım.”

Akın, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölüm’nden öezun olan tasarımcı ayrıca Facebook, Apple, Nike ve Snapchat’in de aralarında bulunduğu birçok tanınmış firma için tasarımlar yaptığınıda belirtelim.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Pfizer’in Logosu Türk Tasarımcıdan” için bir cevap

  1. Naim Sevenli dedi ki:

    Tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir