Art of CGI  10 Temmuz 2019   Ana Sayfa/Sektörel  

Çok Özel Mimari Animasyon: Archi Paper

5 sene önce

ArchiPaper, sıradışı bir şekilde mimari hakkında bir hikaye anlatan, Unique Vision Studio kurucusu Rafał Barnaś tarafından hazırlanan ticari olmayan kısa canlandırma bir filmdir.

Bu çalışmanın temeli ve başlangıç noktası BXB Studio tarafından tasarlanan bir evin fiziksel bir modeline dayanıyor. Model fotoğraflandı ve soyut bir dünyaya batırılmış, sadece kağıt öğelerden yapılmış, yavaş tempolu, sürrealist bir hikaye dayanan film deki mimari yapı şu anda yapım aşamasında olan Polonya’daki bir yapıya ait.

Filmin yapımcısı Rafał animasyon hakkında şu ifadeleri kullandı. “Görsel sanatlar endüstrisinde bir devrimin zirvesindeyiz. Fotogerçekçilik zaten elde edilebilir ve çok yakında uygulaması kolay ve ucuz olacak. O an geldiğinde, sandığımızdan daha erken bir zamanda geleceğimizden emin olabilirsiniz, görüntü ve ses kullanarak hikayeler anlatmak için yeni ifade araçları arayışında keskin bir dönüş gerçekleşecektir. Tıpkı fotoğrafçılık icat edilinceye kadar gerçeği kaydetmek için kullanılan resmin gelişiminin dolambaçlı yolunda gerçekleştiği gibi.”

Modeli aydınlattıktan ve fotoğrafladıktan sonra, yalnızca kağıt öğelerden yapılmış soyut bir dünyaya daldırılmış, yavaş tempolu, animasyonlu bir hikaye stilistik ve kompozisyon açısından tutarlı bir imaj oluşturmak oldukça zor olsa da ortaya güzel bir film çıkmış.

Filmin dinamizm bağlamında çağdaş trendlerden uzak, bu nedenle göreceli olarak her statik çerçeve, izleyicilerin kendilerini soyut gerçekliğe sokmalarına izin vererek, mimari hakkındaki belirsiz hikâyesini sessizce anlatıyor.

Filmin yapımcısa hakkında ayrıntılı bilgilere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz. Ronen Bekerman ile yapılan İngilizce röportaj içinse buradan buyurun.

uniquevisionstudio.com
facebook.com/uniquevisionstudio
facebook.com/rafalbarnass
instagram.com/uniquevisionstudio
instagram.com/rafal_barnas

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir