Art of CGI  1 Ekim 2018   Ana Sayfa/Eğitim  

İndirimli Arazi Oluşturma Aracı World Machine Eğitim Seti

6 sene önce

World Machine piyasadaki Gaea ve World Creator rakipleri gibi, peyzaj modelleme ve prosedürel arazi oluşturma ve erozyon simülasyon aracıdır.

World Machine’in fraktal jeneratörleri gerçekçi ve inanılmaz stilize ve eşsiz arazi türleri oluşturmanıza olanak tanır. Tipik gürültü tabanlı arazilerden son derece eşsiz localspace fraktallarına kadar her şey mümkün olan yazılımın Unity ve UE4 gibi oyun motorlarına direk desteği de bulunmakta.

Grafik tabanlı arayüzü düğüm (node) sistemli yapısı ile World Machine sayesinde kıtalar çizebilir, dağların veya vadilerin nerede oturduğunu belirtebilir veya kara ve nehirleri araziye yerleştirebilirsiniz.

World Machine’nin nehir aracı sayesinde dalga havuzu dizileri ve gerçekçi vadi duvarları gibi jeolojik olarak doğru özellikleri otomatik olarak oluşturbilirsiniz. Ayrıca kendi erozyon simülasyonunu da yapabilirsiniz. World Machine hakkında kapsamlı, detaylı ve tek türkçe kaynak olan Udemy üzerindeki bu eğitim seti tam size göre. Eğitim seti farklı tip de yeryüzü şekillerinin nasıl oluşturulacağı, dokulandırılacağı vb. tüm konularda detaylı bilgiler içermektedir.

Başta oyun sektörü olmak üzere birçok alanda tercih edilen World Machine’nin kullanımı hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için buradan eğitim setine ulaşabilirsiniz.

3D Lab’ın Art of CGI okurları için sadece 25 tl den kullanıma sunduğu kursu satın alırken kupon kodu kısmına 3D_LAB_2018_KUPON yazarak indirimli olarak alabilirsiniz.

Ayrıca geçenlerde Gaea ile yaptığımız haberi buradan okuyabilirsiniz.

Aşağıdan World Machine ve UE4 ile hızlıca bir level dizaynının nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir