Art of CGI  7 Aralık 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

MARI 4 ile Tanışın

7 sene önce

Foundry firması, 3D doku boyama yazılımının en son sürümü olan Mari 4.0’ı piyasaya sürdü.

Güncelleme, iş akışını kısaltma, kullanıcı arayüzünü radikal bir şekilde sadeleştirme, ve diğer DCC araçları ile birlikte çalışabilirliği geliştirmeye odaklanıyor. Mari 4.0’teki en gözle görülür değişiklik ise, Foundry’nin bu yılın başında ön izlemesini duyurduğu yeni arayüz tasarımı.

Boyadığınız modelin kapladığı ekran alanını en yükseğe çıkarmak için tasarlanan bu güncelleme, HUD elemetleri görünüm alanının sağ altına taşıyor. Güncelleştirme ayrıca, boyama ve projeksiyonu birleştirerek ve brush editor paletini tamamen kaldırıyor. Fırçalar artık araç özellikleri aracılığıyla özelleştirilebilecek. Ayrıca renk paleti, renk seçerken hassaslığı artırmak için yeniden tasarlandı.

Mari 4 içerisine yeni eklenen buton ile Quixel’in Megascans kitaplığında taranan gerçek dünya materyallerini ve doku setlerini içeri aktararak kolayca yönetebilirsiniz.

Substance Painter gibi dişli rakiplerinin olduğu piyasada beklentileri karşılayıp karşılayamayacağı şimdilik muamma. Çünkü ilk kullanıcılar dişe dokunur bir yenilik olmadığı yönünde yorum yapıyorlar.

Ayrıca Mari 4’e ücretsiz öğrenci lisansıyla da sahip olabilirsiniz. Sürüm notlarının olduğu İngilizce doküman burada. Ve yeni sürüm hakkında ayrıntılı bilgilerse burada.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir