Art of CGI  13 Kasım 2018   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Microsoft İki Büyük Oyun Firmasını Satın Aldı

6 sene önce

Sony karşısında oyun konusunda zor zamanlar geçiren Microsoft, gelecek nesil konsol savaşı için şimdiden çalışmalara başladı. Her geçen gün yeni stüdyolar satın almaya devam eden firma, Obsidian ve inXile firmalarını satın alındı. Obsidian firmasını, FalloutNewVegas, Knights of the Old Republic 2 ile inXile ise Fantastic Contraption serisi ve Wasteland gibi oyunlar ile biliniyor.

Microsoft Studios; Halo 343, Hellblade geliştirici Ninja Theory, Minecraft yapımcısı Mojang ve We Happy gibi ürünler dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa genelinde 11 video oyun şirketlerine ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca firma Haziran ayında da Decay State geliştiricisi Undead Labs ve Forza Horizon’ın yapımcısı Playground Games‘in aralarında bulunduğu beş yeni şirketi satın aldığını duyurmuştu.

Konsol yarışında ‘exclusive’ oyunlar konusunda Playstation’ın gerisinde olan Microsoft, bu farkı kapatmaya niyetli gibi. Satın alma ile birlikte Xbox One’a özel oyunlar üretilmesi için Microsoft’a yardım edecek olan oyun stüdyoları, özellikle Xbox One’ın en büyük eksikliklerinden olan RPG oyun açığını kapatacak gibi görünüyorlar.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Etiketler: , ,
Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir