Art of CGI  11 Aralık 2019   Ana Sayfa/Yazılım  

Otoy’dan Yeni Sculpt Yazılımı: Sculptron

4 sene önce

Otoy, GPU tabanlı yeni bir araç olan Sculptron’u tanıttı. Animasyonları önbellekleme ve mesh yüzeyleri sculpt etme için kullanılacak bir anlama zBrush alternatifi Sculptron şu anda zaman sınırlı bir alfa olarak ücretsiz olarak kullanılabilir.

Yeni uygulama, Otoy’nun GPU oluşturucusunun bir sonraki ana sürümü olan OctaneRender 2020.1 ile birlikte piyasaya sürülecek, OBJ ve MDD formatında dosyaları almak veya vermek için kullanılan GPU tabanlı bir araçtır. Ayrıca sculpt edilen mesh yüzeyleri volümetrik bulutumsu bir yapıya dönüştürme özelliği de var.

Yayını duyurduğu forumunda Otoy, by yazılımın daha çok animasyon iş akışları için tasarlandığını açıkladı ve tam olarak zBrush rakibi bir yazılım olmadığını açıkladı. Aslında tam olarak NewTek’in ChronoSculpt’ı ile rakip olduğunu söyleyebiliriz. Newtek ise 2013 yılında piyasaya sürdüğü ChronoSculpt yazılımını hiç güncellemedi.Orijinal ChronoSculpt demolarından bazılarından sorumlu olan eski NewTek 3D sanatçısı Lino Grandi, şimdi Otoy için çalıştığınıda belirtelim.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Etiketler: , ,
Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir