Art of CGI  17 Ekim 2018   Ana Sayfa/Eğitim  

Ücretsiz Marvelous Designer Eğitim Seti

6 sene önce

Marvelous Designer yazılımı, üç boyutlu film karakterlerinin kıyafetlerinden, dünyanın önde gelen bilgisayar ve konsol oyunlarında kullanılan karakterlerin kıyafetlerine kadar birçok sektörde kullanılmaktadır. 3ds Max, Cinema 4D, Houdini gibi yazılımların kendi bünyelerindeki kumaş simülasyonlarına ek olarak daha hızlı sonuçlar veren Marvelous Designer, Güney Kore merkezli CLO firması tarafından geliştirilmektedir.

Marvelous Designer için, özetle 3 boyutlu bir moda tasarımı ve kumaş simülasyon programı diyebiliriz. Önceden tasarladığımız kumaş çizimlerimizi, 3 boyutlu sanal bir ortamda yeniden çizerek, üretimden sonra nasıl bir ürün elde edeceğimiz hakkında bize fikir veren yazılım tabi ki sadece modacılar için değil.

3D modelleme ve görselleştirme yapan hemen herkes perde, yastık, yorgan ve karakterlerin elbiseleri için simülasyona ihtiyaç duyuyor. Bu gibi durumlarda basit arayüzü ile ilk yardımımıza koşacak olan Marvelous Designer için CG Stüdyo’nun da kurucusu olan Sinan Soylu’nun yeni Youtube kanalında yayınladığı eğitim serisi işinizi fazlasıyla görecektir. Önceki versiyon arayüzünde anlatılan ders serisi ile hiç sıkıntı çekeceğinizi sanmıyoruz. Ayrıca yazılımın Türkçe dil desteğide var.

Son olarak Marvelous Designer ile birçok yazılımda üretmiş olduğunuz modellere kumaş ve deri ile hayat verebilirsiniz. OBJ ve FBX dosya türlerine destek veren yazılımın arayüzü için ise alışmış olduğunuz 3ds Max, Maya veya bir CAD yazılımı kısayollarını da kullanabileceğinizi belirtelim.

Eğitim serisi için buradan buyurun ve Sinan Soylu’nun Youtube kanalına abone olmayı unutmayın. Aşağıdan da yazılımın 7. versiyonuna ait Showreel videosunu izleyebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir