Art of CGI  19 Aralık 2017   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Unity 2017.3 Güncellemesi Yayınlandı

6 sene önce

Sanatçılara, tasarımcılara ve geliştiricilere daha verimli bir şekilde üretme olanağı tanıyan yen sürüm Timeline, Cinemachine ve Unity FBX Exporter gibi güçlü yenilikler getiriyor.

ADAM demo filmi ile grafik kalitesini bir kez daha gözler önüne seren Unity grafik apilerine olan desteğini her geçen gün arttırıyor. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte oyun performansını gerçek zamanlı olarak optimize etmek ve gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için yeni iyileştirmeler de yapılmış. Bu sürümle birlikte gelen bazı yeni özelliklere aşağıdan diğer tüm yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz.

  • Panoramik 360/180 video desteği ile Skybox aracılığıyla bu tarz videoları oynatabileceksiniz.
  • Parçacık sistemi iyileştirmeleri ile ışıksız ve yüzey parçacık gölgelendiricileri geliştirildi.
  • Komut dosyası derleme ile kendi yönetilen derlemelerinizi bir klasör içindeki komut dosyalarına dayalı olarak tanımlayabileceksiniz. Bu sayede projenizin komut dosyalarını birden çok derlemeye bölerek, büyük projeler için editördeki komut derleme süreleri büyük ölçüde azaltılabilir.
  • Yönetilen bellek profiler desteği ile anlık görüntüleri almak için gereken API’ler Mono / .NET 2.0 desteğinden faydalanabilecek.
  • Güncellenmiş crunch kütüphanesi ile artık DXT dokularını 2,5 kat daha hızlı sıkıştırabilirken yaklaşık% 10 daha iyi sıkıştırma oranı sağlar. Ancak daha da önemlisi güncellenmiş kitaplık ETC_RGB4 ve ETC2_RGBA8 dokularını sıkıştırabiliyor ve bu da IOS ve Android cihazlarda Crunch sıkıştırmasını mümkün kılıyor.
  • Grafik iyileştirmeleri ile PC, Xbox One ve PlayStation 4’te HDR sıkıştırılmış ışıkmapları (BC6H) desteği var.

Bu güncellemede ki değişikliklere aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

2017 sürümündeki tüm yeniliklere kısa başlıklar halinde aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.

unity 2017

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir