Art of CGI  15 Aralık 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

V-Ray 4 Geliyor

7 sene önce

Söylentilere göre muhtemelen ismi V-Ray 4 olacak yeni sürümü geliştirme sürecinde Chaos Group bugün bloğunda paylaştığı yazısında, yeni sürümde olabilecek özelliklere değindi ve 3ds Max için bir beta deneme sürüm yayınladı. Yeni sürümde olacak özelliklerden özet halde aşağıda bahsettik ve indirme linkini paylaştık. Tüm yazıya ulaşmak için burada buyurun.

Chaos Group,V-Ray 3.0’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, pek çok güncellemeyle birlikte daha iyi sonuca, daha hızlı şekilde bizleri ulaştırmayı amaçladı. Blog yazısından derlediklerim özet halde şu şekilde.

• Makine öğrennesi metodları sayesinde V-Ray, bir sahneyi oluştururken analiz etmek için öğrenme tekniklerini benimsemektedir. V-Ray bu sayede daha hızlı ve temiz bir görüntü oluşturabilmektedir.

• Hangi ışıkların örnekleneceğini ve hangilerinin yok sayacağını belirlemek için ışık önbellek verilerini analiz ederek sahne hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Ayrıca V-Ray Adaptive Lights algoritmasını her geçen gün geliştirmektedir. Bu özellik kullanıcıların, render sürelerini etkilemeden çok sayıda ışık kaynağı içeren sahneleri oluşturmalarını sağlar. Yeni sürüm muhtemelen Adaptive Lights 2 ile gelecek

• Bir sonraki V-Ray’de en çok konuşacak olan yeni Adaptif Dome Light özelliği olacak.

• V-Ray GPU, daha hızlı, daha temiz bir aydınlatmaya sahip olacak ve artık çevresel sis özelliği ile VRScans kütüphanesini destekleyecek.

• Daha hızlı, daha temiz görüntü tabanlı aydınlatma için yeni bir adaptif kubbe ışığı (dome light) geliştirmesi olacak

Otomatik pozlama ve otomatik beyaz dengesi sayesinde görüntünüz için otomatik sahne analizi eklenecek

• V-Ray Fiziksel Kamerada iyileştirmeleri olacak ve daha basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olacaksınız

• Daha doğal ışık dağılımı ile birlikte daha gerçekçi bir VRayHairMtl2 saç aracı eklenecek.

• Herhangi bir nesneye uygulanan çeşitli malzemeler arasında değişiklik yapmak için yeni bir geçiş materyali eklenecek.

• V-Ray Standalone’da mevcut olan herhangi bir doku veya materyali yükleyebilme ve yeni V-RayPluginTex veya VRayPluginMtl’yi kullanarak 3DS Max için V-Ray’e dönüştürülebilecek.

• Yenilenen denoise özelliği sayesinde yapay bir temizlemeden ziyade yapay zeka sayesinde yeni hesaplama algoritması eklenecek.

Mevcut bir V-Ray 3.x lisansına sahip kullanıcılar yeni sürümün beta sürümünü ücretsiz olarak indirebilir. İndirmek ve incelemek için buradan buyurun. İndirebilmek için ticari V-Ray kullanıcısı olmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Sitemize destek olmak ve içeriklerimizin daha fazla kişiye ulaşması için lütfen paylaşım yapalım.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Etiketler: , ,
Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir