Art of CGI  9 Ocak 2019   Ana Sayfa/Plug-in, Script  

3ds Max için Yüzey Projeksiyon Scripti

5 sene önce

Sergey Nezhentsev tarafından geliştirilen “Geometry Projection” adlı script sayesinde her türlü poligonal yüzeyi diğer poligon üzerine projeksiyon yöntemiyle aktarabilirsiniz.

  1. “Geometry projection” ı çalıştırın. Yansıtmak istediğiniz bir veya birkaç nesneyi seçin, kabartma nesnesini seçin. Gereken X, Y veya Z düğmesine basın.
  2. Önce yansıtılacak olan nesneyi seçin, ardından kabartma nesneyi seçin. “Geometry projection” ı çalıştırın, script otomatik olarak nesneyi ve kabartmayı tanıyacaktır. Gereken X, Y veya Z düğmesine basın.

Script, nesnenin tepe noktalarını kabartma yüzeye taşır. Eğer yüzey bulunmazsa, köşe x, y veya z koordinatına döner ve komut dosyası, pivot noktasını nesnenin “sıfır noktası” olarak kullanır.

Bu nedenle, nesnenin dönme noktasını geçerli projeksiyon ekseni boyunca yüzeye mümkün olduğunca yakın ancak kutu sınırlarını sınırlayan nesneler içine yerleştirmek daha iyidir.

Script’in nasıl çalıştığına dair örnek videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. Ayrıntılara göz atmak ve indirmek için buradan buyurun.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir