Art of CGI  11 Temmuz 2018   Ana Sayfa/Sektörel  

3ds Max Kullanan VFX Firmaları

6 sene önce

Sizce 3ds Max VFX’te endüstri standardı mı?

Dünya çapındaki 10’dan fazla farklı stüdyoda, 3ds Max’i bir veya birden fazla departmanında kullanan firmaları 3D ve CG konularında içerikler üreten Eloi Andaluz Fullà derledi. Her şirketin 3ds max ile nasıl çalıştıklarını görüyoruz, bu arada şirketler hakkında bazı genel bilgilerde veren Eloi’nin listesi şöyle.

Liste değişebilir ve kişilere göre farklılık gösterebilir. Houdi nin bir çok aracına eklentileriyle cevap veren 3ds max çok kullanılıyor olsada VFX sektöründe hala Houdi nin bir adım gerisinde gibi görünüyor. Sizlerde bu listede olmayan firmaları eklemek isterseniz, sizleri yorum kısmına alalım.

Ayrıca bu listede olmasa da (stüdyo değil) bir çok büyük firmada çalışmış olan ve VFX konusunda 3ds max kullanarak içerikler üreten Allan McKay unutmamak gerek. Ve bu firmaların sadece 3ds max kullandığını iddaa etmek yanlış olur.

Ve yine bu ve benzeri şirketlerin kendi bünyelerinde geliştirdikleri eklenti, render motorları (hyperion renderer) ve diğer yazılımlar ile pipeline sürecindeki projeleri illaki vardır. Sadece 3ds max ve eklentileri kullanarak yapıldı demek yanlış olur.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir