Art of CGI  1 Ekim 2019   Ana Sayfa/Yazılım  

Adobe’den Sulu Boya Resim Programı: Fresco

5 sene önce

Adobe, iPad için yeni dijital çizim ve boyama aracı olan Fresco 1.0’ı piyasaya sürdü. Uygulama odaklı yapay zeka altyapılı yazılım piksel ve vektör fırçalarla gerçek hayattaki gibi suluboya resimler üretmenize olanak tanır.

İlk olarak geçen yıl Adobe MAX’te, iPad için Photoshop CC’nin yeni bir sürümünün yanı sıra, Fresco (ilk adı Project Gemini) – Photoshop’un fırça motorunu yeni doğal medya işlevselliği ile birleştirdi. Canlı Fırçalar sistemi, gerçek yağlı boya ve suluboya boya davranışlarını canlandırmak için Adobe’nin makine öğrenme sistemi olan Sensei’yi kullanmaktadır.

Adobe yazılımı, pigmentler ve kağıtlar arasında yüzey dokusunu taklit ederek fiziksel boyaların harmanlama ve kurutma davranışlarını tekrarladı. Ek olarak, Fresco’nun daha geleneksel piksel fırçası var. Adobe’ye göre, “binin üzerinde” Photoshop fırçası var. Kalem ve pastel, mürekkep ve işaretleyici gibi kuru ortamları kopyalayan kümeler dahil.

Diğer yazılımlarla birlikte çalışabilirlik için Fresco PSD, PDF ve PNG formatında; ayrıca Adobe’nin mevcut çizim uygulamaları olan Sketch and Draw’dan dosyaları otomatik olarak çekebilmekte. Tanıtıcı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir