Art of CGI  6 Eylül 2017   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Arttırılmış Gerçeklik Şimdi Unity ve Unreal’de

7 sene önce

Daha önceden Unity de Vuforia ile yaptığımız AR teknolojisi Google’nin de el atmasıyla piyasa kızışmaya başladı. Unity 2017.2’nin yeni beta yapısını piyasaya sürdü ve Google’ın yeni artırılmış gerçeklik teknolojisi olan ARCore’ye destek ekledi. ARCore için Unreal Engine 4.18’de Ekim ortasında çıkaracağı yeni sürümünde desteğe başlayacak ama daha önce kullanmak isterseniz UE4 ARCore eklentisini de test edebilirsiniz. Şimdilik ARCore SDK, Google Pixel, Pixel XL ve Samsung Galaxy S8’i (Android 7.0 Nougat +) desteklemektedir. Ancak Google, resmi lansman öncesinde 100 milyondan fazla cihaza destek vereceğini duyurdu.

ARCore gibi teknolojiler milyonlarca kullanıcıya AR (Augmented Reality) deneyimi sunmak için yeni fırsatlar sunuyor. Geliştiriciler, bu SDK sayesinde Unity’yi kolayca yeni yüksek performanslı AR Android Uygulamaları oluşturmak veya heyecan verici AR işlevselliği ile mevcut uygulamaları yükseltmek için kullanabilirler.

ARCore Özellikleri: Mobil geliştirme için tamamen yeni bir dizi özellik geliştirir ve gerçek dünya görüntüleri üzerinden render etmenize olanak tanır. Motion Tracking: Kullanıcıların dolaşmasına ve 3D dünyasında üretilen sanal içeriklerle etkileşime girmesine izin verir. Light Estimation: Kendi ışığının dinamik olarak çevre aydınlatmasına göre değişmesini sağlayarak gerçekçi görünümlü nesneler oluşturur. Aşağıdan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir