Art of CGI  17 Ağustos 2017   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Unity için Octane Kullanıma Hazır

7 sene önce

Yakında Unreal ile V-Ray arasında yapılacak olan birlikteliğin haberini vermiştik.

Unity ile Octane Render arasında da yapılacak olan ortaklık ile Unity’nin yeni sahne kompozisyon araçları olan Timeline ve Cinemachine‘e sinematik yol izlemeyi sağlayan GPU hızlandırmalı işleme hattı kurulmuş olacak. Bu ortaklıkla Dünya üzerindeki milyonlarca Unity kullanıcısının sinematik kalitede reel sahneler oluşturmasını sağlayacak.

Octane+Unity ile oluşturulmuş görüntüler Gear VR’de 18K kalitesine kadar oynatılabilecek.  Asset storedeki Octane sorgusu için buraya tıklayın.

Gerçek zamanlı render konusunda endüstri lideri diyebileceğimiz OctaneRender entegrasyonunu ilk olarak Unity 2017.1’den versiyonuyla birlikte kullanabilecek.(Şu anda 2017.1 0f3 sürümü yayınlanmış durumda). Konu hakkında geçtiğimiz günlerde Vision VR/AR zirvesinde açıklamalarda bulunan Otoy firmasının CEO’su Jules Urbach‘ın açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıda OTOY VFX sanatçısı Eric Keller (10 Cloverfield Lane, Beyond Star Trek) Unity bütünleştirmesi için Octane Render’ı kullanma temellerini bulabileceksiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir