Art of CGI  18 Ocak 2018   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Bu Nedir Yahu? Bir Unity Mucizesi

6 sene önce

Özellikle bağımsız oyun geliştiricilerin en çok tercih ettiği oyun motorlarından biri olan Unity ile hazırlanan ADAM demo filmlerinin haberini daha önce burada yayınlamıştık.

Gün geçtikçe oyun motorlarının gücü artıyor ve grafik kalitesinde gerçeklik bizleri mest ediyor. Zaman içerisinde ciddi bir evrim geçirip, CryEngine ve Unreal Engine gibi büyük oyun motorlarına ciddi anlamda rakip olan Unity oyun motoru platform tarzı oyunlar için biçilmiş kaftan niteliğinde.

Unity şimdide “Book of the Dead” serisi ile karşımızda. Demoda yer alan tüm doğal çevre varlıkları, fotogrametri ile taranan gerçek dünya nesneleri ve dokuları olduğunu belirtelim. Bildiğiniz üzere Quixel Megascans fotogrametri yöntemiyle taranmış objeler konusunda sektör lideridir. Ayrıca Megascan haricinde Unity kendi geliştridiği tarama teknolojisi Delighting Tool’u da iş akışına eklemiş.

Harika işler çıkaran Unity ekibi ve oyun motorunun son işini aşağıdan izleyebilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak bu denli kalite bir iş çıkarması  ile övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Ayrıca filmde emeği geçenler içim buradan ekibe ve filmin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Bu Nedir Yahu? Bir Unity Mucizesi” için bir cevap

  1. Ali Şengün dedi ki:

    İnanılmaz !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir