Art of CGI  14 Nisan 2022   Ana Sayfa/Animasyon & Film  

Bir Devrin Sonu

2 sene önce

Hemen hepimizin yakından bildiği efsane seri Buz Devri Animasyon filmlerinin yapımcısı bu seriyi ilk olarak 2002’de bizlerle buluşturdu. Seri beğenileri kazandıktan sonra bir 2-3-4-5. animasyon filmlerini çıkarıp bu seriyi sinema sektörüne adını altın harflerle yazdırdı.

Paleolitik buzul çağında hayatta kalmaya çalışan bir grup memeliyi konu alan seri, son olarak hayranlarını üzecek bir gelişmeyle gündeme geldi. Serinin yapımcısı Blue Sky Studios, kapandığını ilan ederek bir veda videosu yayınladı. Geçen yıl Disney, 2019’da patlak veren ve tüm dünyada ciddi krizlere neden olan COVID-19 ile girilen maddi çıkmazın ardından bünyesinde bulunan Blue Sky Studios’u kapatma kararı aldı.

Firma en son Spies in Disguise serisini bizlerle buluşturmuş ama buz devri gibi bir serinin gişe rakamlarının altında kalarak 171 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Blue Sky Studios, bir yıllık sessizliğin ardından üzücü bir veda videosuyla kepenk kapattığını resmen ilan etti. Şirket, videoda Buz Devri serisine damga vuran sincap Scrat‘a yer verdi. Seri boyunca peşinden koştuğu ve bir türlü yemeyi başaramadığı palamudu Scrat veda videosunda yemeyi başardı. Blue Sky Studios da Scrat ile izleyicilerine veda etmiş oldu.

Ayrıca ülkemizin ünlü animatörlerinden Özgür Aydoğdu’da buz devri serisinde iskelet giydirme (rig) kısmında çalışmış bizde BURADA haberini yapmıştık

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Bir Devrin Sonu” için bir cevap

  1. emre dedi ki:

    çocukluğum be…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir