Art of CGI  18 Eylül 2017   Ana Sayfa/Sektörel  

Buz Devri’nde Türk Rigger: Özgür Aydoğdu

6 sene önce

Aslen Ankara’lı olan ve teknik konulara, bilgisayara, programlama işlerine olan merakından dolayı Bilgisayar Mühendisliği okuyan sanatçı Yazılım Mühendisliği üzerine master’ı yapıp, simülasyon yazılımı yapan bir şirkette çalışmaya başlamış.

Ardından bu kadar teknik işlerden bunalan ve görsel işlere yönelen sanatçı modelleme, basit rig/animasyon işlerine daha fazla ağırlık vermeye başlayarak hazırladığı portfolyo ile, 2006’da 1000 Volt Post Prodüksiyon’da işe girip 5 yıl boyunca 1000 Volt’ta 3D Generalist olarak pek çok reklam ve sinema projelerinde çalıştıktan sonra, 2011 yılında freelance çalışmaya başladı.

Freelance sürecinde Blinky Bill filminin ve Animation Mentor’un karakter riglerini yaptı. 2012 Haziran’da Anima İstanbul’da, stüdyonun ilk uzun metraj animasyon filmi “Kötü Kedi Şerafettin” projesinde Lead Character Rigger olarak çalışan sanatçı Blue Sky stüdyolarında Karekter TD olarak ta son 3 yıldır çalışmalarını sürdürmekte. Aşağıda Anima Okul ile yaptığı röportajı izleyebilirsiniz.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Buz Devri’nde Türk Rigger: Özgür Aydoğdu” için bir cevap

  1. Gokhan dedi ki:

    Tek kelimeyle mükemmel bir başarı öyküsü aslında, kendisini gönülden tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir