Art of CGI  15 Ağustos 2019   Ana Sayfa/Yazılım  

Chaos Group’tan Oyun Motorlarına Rakip: Lavina

5 sene önce

Chaos Group, gerçek zamanlı olarak % 100 ışın takibi (ray tracing) için uygulaması Lavina Projesi’nin bir başka ön izlemesini yayınladı.

Vray render motorununda üretici olan firma mimari sektördeki yeni gelişmeleride göz önüne alarak gerçek zamanlı ışık izleme teknolojisine sahip yeni kozunu masaya koydu. Project Lavina adlı bu yeni uygulama ile Unity, Unreal gibi oyun motorlarında üretilen mimari ve animasyonlar için yeni bir alternatif olacak gibi duruyor.

Orijinal olarak SIGGRAPH 2019’da gösterilen video, yeni bir gerçek zamanlı denoiser azaltıcı, çoklu GPU desteği, animasyon desteği, gelişmiş kamera kontrolleri ve geçişleri, otomatik çarpışma ve merdiven / rampa algılama, malzeme değiştirme, sürükle ve … IBL ortamları, LUT renk profilleri, sahne birleştirme, nesnelerin seçimi ve dönüşümü ve etkileşimli alan derinliği gibi yeni özellikleri içeriyor.

Açıklamaya göre video çift NVIDIA RTX 8000s kullanılarak kaydedildi. Erken bir tester olmakla ilgileniyorsanız buradaki bağlantıdan Chaos Group ile iletişime geçebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir