Art of CGI  12 Şubat 2024   Ana Sayfa/Yazılım  

Cinema 4D için AI Render Motoru: Airen

4 ay önce

Cinema 4D eklenti geliştiricisi Merk (mervkilson), Cinema 4D için yakında çıkacak olan ilgi çekici bir “AI render motoru” olan Airen 4D için bir demo video yayınladı. Eklenti, basit blok geometriyi fotogerçekçi renderlara dönüştürmek için Stable Diffusion AI modellerini kullanıyor ve “karmaşık detaylar, ışık efektleri ve gerçekçi dokular da” ekliyor.

Airen 4D, Stability AI’nın Stable Diffusion AI modellerini Cinema 4D ile entegre ederek basit kaynak geometrisi ve metin istemlerinden ‘işlenmiş’ görüntüler oluşturmak için kullanırken süreç, geometrik detay, malzeme ve ışıklandırma ekleme (malzemeleri nesne bazında ayarlayabilirsiniz) ve sahneyi geleneksel bir şekilde oluşturma etkisini taklit etmeyi ihmal etmiyor.

Twitter’daki duyuru başlığına göre, yazılım çevrimdışı çalışıyor ve kullanıcılar Stable Diffusion AI modellerinden hangisini kullanacaklarını seçebiliyor ayrıca görüntülerde çözünürlük sınırı olmayacak ve üstelik son derece hızlı sonuçlar üretiyor.

Eklenti, yapay zeka arka planları ve 360 derece gökyüzü oluşturmak da dahil olmak üzere Başlangıçta Airen 4D’nin ana kullanım alanı hareketsiz görüntüler olacak gibi görünüyor: Merk, özel eğitim verileri olmadan “yapay zekanın tutarlı animasyon için hala yeterince iyi olmadığını” belirtiyor.

Airen 4D, Cinema 4D ile uyumludur. Renderer şu anda sadece Windows için 199,99$’a ön siparişle alınabililiyor ve Alfa testi, Patreon’da geliştirmeyi destekleyen kişiler için “birkaç gün içinde” başlayacak. BURADAN bağlantıya ulaşabilirisiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir