Art of CGI  5 Temmuz 2018   3D Sahne/Ana Sayfa  

Disney’in Moana Film Datalarını İndirilebilirsiniz

6 sene önce

Walt Disney Animasyon Stüdyoları, okyanus, mercan, ağaçlar ve diğer bitki örtüsü dahil olmak üzere 2016 yapımı animasyon filmi Moana’nın Motunui adası için eksiksiz veri setini indirilebilir hale getirdi.

Veriler – üretimde kullanılan gerçek sahnenin birebir aynısı olup 15 milyar somut primitivden oluşmaktadır. Sahnenin gölgeleme bilgileri ve animasyonlu halide 44 GB büyüklüğündeki indirilebilir dosyanın içinde bulunmakta. Sahne yedi kamera içeriyor: orijinal animasyon testinde kullanılan birincil çekim kamerası ve diğer altı görünüm.

Disney’in tescilli araçları sahneden kaldırıldı. Bunlar, Bonsai bitkilendirme jeneratörü ve Hyperion render motoru. Çünkü bunlar firmanın şirket içi kullanım araçlarından ve patentli. Geometri ve materyallerden bazı ince detayların çıkarılmasının yanı sıra, tek bir geçişte çekimi ayarlamak ve canlı tutmak animasyonunu bake etmek veya kaldırmak da gerekiyordu buu yüzden bazı durumlarda, dönüşüm çalışması sahnenin karmaşıklığını artırdı.

Daha fazla bilgiyi, indirmeyle birlikte verilen ayrıntılı PDF belgelesinde bulabilirsiniz.

Şunu da belirtelim WDAS’ın Moana Island Sahnesi yalnızca araştırma, yazılım geliştirme ve kıyaslamaya izin veren özel bir lisans altında kullanılabilir. Yani Disney diyor ki ayağınızı denk alın 🙂

İndirmek için burdan buyurun.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Disney’in Moana Film Datalarını İndirilebilirsiniz” için 2 cevap

  1. Metin Kandemir dedi ki:

    PDF linkinde hata var hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir