Art of CGI  7 Ekim 2020   Ana Sayfa/Sektörel  

Dünyaca Tanınan Yerli Kaplama Arşivi Sitesi: Share Texture

4 sene önce

ShareTextures.com 2018 yılında Tolga Arslan tarafından kurulmuş CC0 (telif haksız) kaplamalar üreten yerli bir texture arşivi sitesidir. Bugüne kadar 1000’den fazla kaplama üretmiş olup her gün arşivlerine yeni ürünler eklemeye devam etmekte olan site ülkemizden çıkmış Dünyada alanında başarıya ulaşmış nadir sitelerden biri.

İlk kaplamaları B2M metodunu kullanarak üreten daha sonra Substance Designer ve 3D photoscan metodları ile üretim tekniklerini geliştirerek yüzlerce kaplama üretmiş olan site kaplamalarını ücretsiz olarak paylaşıyor. Neredeyse tüm 3D kaplamalar 1K, 2K, ve 4K çözünürlüğe sahip olmakla beraber ayrıca kaplamaların diffuse, normal, displacement, roughness ve ambient occlusion haritalarıda siteden ücretsiz indirilebilmekte.

Genellikle mimari ağırlıklı olmak üzere hayvan derisi, beton, kumaş, zemin, doğa, metal, sıva, yol, çatı duvar ve ahşap kategorilerinde texture’ları mevcut. Eğer sizde 3D çalışmalarınızda ücretsiz “texture”lara ihtiyaç duyuyorsanız Sharetextures.com’u ziyaret edebilir ücretsiz içeriğinden yararlanabilirsiniz.

Dünyada hayli tanınan EyeCAD VR, miGenius ve D5Render ile iş ortaklıkları bulunan ayrıca facebook üzerinde 40 binden fazla takipçisi olan ShareTextures.com’u Patreon üzerinden desteklediğiniz taktirde desteğinizi karşılıksız bırakmamak için size özel bir çok içerik ve texture paketleri sizleri bekliyor olacak. Patreondan destek olmak ve özel içeriklere erişmek için BURADAN buyurun.

Bu yerli girişime desyek olmak ve bizden birinin gerek ülkemizde gerekse dünyada daha fazla başarıya ulaşması sosyal medyadan beğeni atıp destek olabilirsiniz.

Sosyal medya hesapları için… Facebook için BURADAN, Twitter için BURADAN, Instagram için BURADAN, Reddit için BURADAN ve Pinterest için BURADAN buyurun.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir