Art of CGI  5 Aralık 2018   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Epic Games Kendi Oyun Mağazasını Açıyor

6 sene önce

Oyun geliştiricilerine gelirlerden %88 gibi yüksek bir pay verecek olan Epic Games mağazası; oyuncuları, geliştiricileri ve içerik üreticilerini birleştiren bir ekosistemde buluşturacak.

Unreal Engine oyun motorunun da sahibi olan firma bir nevi Steam benzeri platformu ile geliştiricilere satışlarından %88 oranında pay verecek ve kısa süre içerisinde özel olarak seçilmiş bir dizi PC ve Mac oyunuyla birlikte açılacak.

2019 yılı içerisinde ilave oyunlar kabul etmeye başlayacak olan platformda sadece Unreal ile geliştirilmiş oyunlar olmayacak. Ama Epic Games, Unreal Engine ile geliştirilen oyunlara özel olarak, oyun motoru lisansı için geliştiricilerin ödemesi gereken telif hakkı payından feragat edecek. 

Ayrıca Epic Games mağazası içerik üreticilerini destekleme programı sayesinde Youtube ve Twitch yayıncılarının da olduğu 10.000’den fazla içerik üreticisine ulaşabilecekler. Epic Games mağazasında yayınlanacak ilk oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler 6 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan The Game Awards esnasında verilecek.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir