Art of CGI  23 Temmuz 2019   Ana Sayfa/Yazılım  

Unreal Engine Artık Maxon Cinema 4D’yi Destekliyor

5 sene önce

Epic Games, Maxon’un Cinema 4D’ye, Unreal Engine 4.23’ün piyasaya sürülmesiyle destek vermeye başlayacak. Cinema 4D desteği, ücretsiz Unreal Studio Beta’nın bir özelliği olan Datasmith eklentisi ile sağlanır. Aynı 3ds Max daki dosyalara verilen destek gibi Cinema 4D dosyalarını Unreal Engine içinde açabileceksiniz.

2019’da Bilimsel ve Teknik Başarı Akademisi Ödülü’nü alan Cinema 4D, dünya çapında medya ve eğlence profesyonellerinin kullandığı lider bir hareketli grafik ve animasyon uygulamasıdır.

Bu yeni entegrasyon düzeyi ile, yaratıcılar .c4d dosyalarını doğrudan Unreal Engine’e doğrudan sahne hiyerarşileri, geometri, malzemeler, ışıklar, kameralar ve bake animasyon desteği ile alabilecekler. Cinema 4D’nin “Cineware için kaydet” komutu, kullanıcıların Unreal Engine Sequencer sinematik editörü ile karmaşık prosedürel hareketli grafikleri doğrudan gerçek zamanlı sahnelere kolayca yapmalarını sağlayacak.

Motion grafik tasarım ve animasyon prodüksiyon stüdyosu Capacity, NFL projelerinde yeni entegrasyonu beta test ediyor. Şirket yetkilisi Cinema 4D ve Unreal Engine arasındaki etkileşim, bizim gibi hareketli grafikler ve oyun fragmanlarında çalışan şirketler için büyük nimet olacak dedi.

NFL Media, hem yayın hem de çevrimiçi dağıtım için önceden oluşturulmuş grafikler için yüzlerce varlık üretmek için zaten Cinema 4D’yi kullanıyor. Maxon CEO’su David McGavran, “Epic Games, Unreal Engine’in son sürümünde Cinema 4D’ye yerel destek sağlıyor” dedi. “Yeni Datasmith eklentisi, gerçek zamanlı, yüksek kaliteli, etkileşimli içerik oluşturma taleplerini karşılamak için daha kesintisiz bir içerik oluşturma deneyimi ve yaratıcı esneklik sunmayı vaat ediyor.” diye konuştu.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir