Art of CGI  22 Mart 2023   Ana Sayfa/Sektörel  

Epic Games’in Ortak Pazar Yeri: FAB

1 sene önce

Epic Games, bugün erken saatlerde Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC), tüm dijital içerik oluşturucularına dijital varlıkları keşfetmek, paylaşmak, satın almak ve satmak için tek bir hedef sunan yeni bir pazar yeri olan Fab’ı duyurdu. ArtStation Marketplace, Unreal Engine Marketplace, Sketchfab ve Quixel’deki en iyi özellikleri ve dijital varlıkları bir araya getiren Fab’ın misyonu, yeni nesil içerik oluşturuculara ilham vermek ve gelişmekte olan metaverse’i birlikte inşa etmelerini sağlamak.

Bu yılın sonlarına doğru faaliyete geçecek olan Fab, 3D modeller, ortamlar, VFX, ses, dijital insanlar, animasyonlar ve daha fazlası dahil olmak üzere yaratıcıların ve geliştiricilerin inanılmaz dijital deneyimler oluşturmak için ihtiyaç duydukları dijital içeriğe ev sahipliği yapacak ve Quixel de bunun ayrılmaz bir parçası olacak. Bu yeni içerik oluşturucu pazarı, Quixel’in binlerce fotogerçekçi 3D ve 2D varlık içeren devasa çevrimiçi tarama kütüphanesi Megascans’ı içerecek ve tüm Quixel içeriği piyasaya sürüldüğünde Fab’a taşınacak.

Quixel’e erişiminiz değişmeyecek ve bu yılın sonlarında Fab’ın tam lansmanına kadar Megascans varlıklarını indirmek için Quixel Bridge’i ve web üzerindeki Megascans kütüphanesini kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Quixel abonelik sistemini de aşamalı olarak kaldırılacak. AAA seviyesinde sanatın kilidini açan bir ekosistem inşa etmek için çabalayan şirket yönetimi Fab’ın bir parçası olarak, içerik oluşturucuların olağanüstü dijital dünyalar inşa etmesi daha da kolaylaştıracak.

Fab içerisindeki farklı plartformların dijital varlıkları sürükle-bırak işlemi kadar kolay şekilde direkt Unreal Engine içine alınabilecek. Bu alanda bir devrim niteliğindeki bu devrim için Epic Games’i buradan tüm içtenliğimle tebrik etmek istiyorum. Bu konu hakkında gelişmeler sürüyor, oldukça buraya eklemeye çalışacağız.

FAB’ın anlatıldığı kısım:

Sunumun tamamı:

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir