Art of CGI  29 Eylül 2022   Ana Sayfa/Sektörel  

Epic ve Autodesk’ten Stratejik Ortaklık

2 sene önce

Autodesk firması ile dünyaca ünlü oyun motoru Unreal Engine’in geliştiricisi Epic Games firması stratejik bir ortaklığa gittiklerini duyurdular. Tüm tasarım endüstrisi (mimari, mühendislik ve yapı) genelinde gerçek zamanlı deneyimlemeyi hızlandırmak için bir araya geliyorlar.

Daha basit bir ifadeyle, amaçlarının kullandıkları araçlarla aralarındaki bariyerleri kaldırmak isteyen ve en çok sevdikleri şeyleri yapmak isteyen sanatçılara yardım etmek olduklarını açıkladılar. Bu süreçle beraber teknik engellerin ortadan kalkmasını ve birbirleriyle bağlantılı iş akışı oluşturmak isteyen ekip ilk olarak Epic firmasının Lumion rakibi hızlı görselleştirme ve animasyon yazılımı Twinmotion’un Revit kullanıcıları için ücretsiz erişime açmak istiyor. Bu kapsamda önümüzdeki sürümlerde bunu tüm kullanıcıları sağlamak isteyen Autodesk firması bununla beraber Rewit kullanıcılarına tasarımlarını yüksek kaliteli görselleştirme, interaktif tasarım süreci, tek kare çıktı, animasyon ve sanaL gerçeklik (VR) uygulamalarında aşırı derecede kolaylık sağlamış olacak. Bildiğiniz üzere ArchiCAD BIM yapı modelleme yazılımıyla rakip olan Rewit sonradan çıkmasına rağmen Autodesk sayesinden sektörde kısa sürede adından söz ettirir hale geldi.

Bu birlikteliğin diğer bir adımı ise dijital ve fiziksel dünyaları parelel olarak birbirine bağlamak. Haberin devamını BURADAN İngilizce dilinde okuyabilirsiniz.

2020 yılına ait Twinmotion showreel’ını aşağıdan izleyebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir