Art of CGI  28 Aralık 2017   Ana Sayfa/Sektörel  

Lumion Severler Toplanın

6 sene önce

Mimar ve 3D Artist Fatih Ekşi tarafından açılan Facebook Lumion Guru grubu ile Lumion yazılımı ile hazırladığınız projeleri paylaşabilir, bilgi alış-verişi vs konularda aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Yazılımın Türkiye distribütörü FGA mimarlığında sayfayı yakından takip ettiğini de unutmayın. 🙂 Gruba buradan ulaşabilirsiniz, güzel vakit geçirmenizi temennisiyle.

Kapak fotoğrafındaki render çalışmasınınnasıl yapıldığını merak ederseniz hızlandırılmış videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kısaca bahsetmek gerekirse… Lumion ticari amaçlı kullanımlarda animasyon gibi normal bilgisayarlar için çok külfetli olan işleri kısa sürede halletmek için çıkarılmış bir yazılım. Kesinlikle V-Ray, Corona, FStorm gibi diğer render motorlarıyla karşılaştırılması bence yanlış.

GPU üzerinden çalışan diğer render motorları hızlı olsa da tek kareden ziyade animasyon işlerinde hiç bir zaman Lumion’un hızına erişemiyor günümüzde. Unreal Engine motorunu kullanan Twinmotion gibi rakipleri olan yazılım, bu yeni sürümüyle (Lumino 8) gerçekçilik anlamında onu geride bıraktığı aşikar. Devrim niteliğindeki bu yeni sürüm hakkında daha önce yayınladığımız yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir