Art of CGI  20 Mayıs 2018   Ana Sayfa/Yazılım  

Megascans’dan Evrim: Quixel Mixer

6 sene önce

Quixel, kendi Megascans çevrimiçi kütüphanesinden olanlar dahil olmak üzere taranmış malzemeleri karıştırıp düzenlemek için sezgisel aracı olan Mixer’ın beta sürümünü piyasaya sürdü. Tüm Megascans abonelerine ücretsiz olacak olan yazılım Megascans kitaplığından da dahil olmak üzere gerçek dünyadaki malzeme tarama verilerini karıştırabiliyor.

Yazılım, özellikle Megascans ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Yukarıdaki önizleme videosu, basit fayanslı bir 2D asfalt dokusunu, bir caddenin tamamıyla bir 3D bölümüne dönüştürerek yüzey su birikintileriyle tamamlanma sürecini göstermektedir.

Eskiden Megascans Studio olarak bilinen Mixer, Megascans web sitesinden, geçtiğimiz Kasım ayının ‘Megascans 2018’ güncellemesinden bu yana bir dizi erken erişim olarak kullanıma sunuldu.

Ayrıca sitesinde Güçlü doku karıştırma ve boyama kontrolleri ile fotogerçekçi malzemeler oluşturun. Bugüne kadarki en sezgisel malzeme yazma iş akışını yaşayın. açıklamasında bulunan firma CEO’su Teddy Bergsman’ın “kişisel olarak en uzun süredir istediğim araçlardan biri” olarak tanımladığı yazılım sezgisel karıştırma yöntemiyle yeni materyaller elde ediyor.

Yeni tarama verilerinde harmanlamanın yanı sıra, birden fazla doku kanalında aynı anda boya seçeneği de dahil olmak üzere ayrıntıları doğrudan boyamak ve yer değiştirme haritasından (displacement map) 3D detaylarını boyamak mümkün.

Mixer tarafından oluşturulan doku haritaları, 32 bit, PBR’ye hazır şekilde 8192 x 8192 piksele kadar birden çok formatta dışa aktarılabiliyor.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir