Art of CGI  4 Mart 2021   Ana Sayfa/Teknoloji  

Microsoft’tan Yeni VR Platform: Mesh

3 sene önce

Bilenler iyi bilir, bir zamanların popüler uzaktan kontrollü oyun konsolu Kinect ve HoloLens gibi teknolojilerin mucidi Alex Kipman tarafından Microsoft’un yeni Mesh VR platformu gün yüzüne çıkarıldı.

Bu yeni platform HoloLens 2’yi taktığınız zaman sizi sanal bir odadın içine alıyor ve sanal olarak orada arkadaşlarınız ile yada takım üyeleriyle görüşme yapmanıza olanak sağlıyor. Farklı cihazları kullanan kullanıcılar için deneyimlerini paylaşacakları işbirlikçi bir platform olarak tanımlayabileceğimiz Mesh VR, Kipman, bu teknoloji en baştan beri karma gerçekliğin bir rüyasıydı ve şimdi gerçek oldu ifadelerini kullandı.

Ayrıca karma gerçeklik teknoloji sayesinde fiziken o ortamda olmasanız da size diğer karma gerçeklik teknolojisini kullananlarla birlikte aynı ortamdaymışsınız hissini yaşatacaktır diye de sözlerine ekledi.

Başlangıçta Mesh VR, insanları AltspaceVR sosyal ağından alınan sanal avatarlar olarak öne çıkaracak. Microsoft, kullanıcıların sanal odalarda kendileri gibi görünmesine olanak tanıyan bir “holoportation” eklemeyi planlıyor.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Microsoft’tan Yeni VR Platform: Mesh” için 2 cevap

  1. sedat dedi ki:

    şuraya girdiğiniz haberler instagramda da paylaşmış olsanız çok daha fazla insana ulaşırdınız,
    yani bu site aklıma gelmese bile tesadüfen ana sayfada görüp ha yeni haber eklemişler diye profilinizden sitenin linkine tıklar girerdim fakat siteye girmek çok nadir aklıma geliyor normalde

    • Art of CGI dedi ki:

      Teşekkürler ilginiz için, önerinizi dikkate alacağız Sedat bey. 🙂 Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir