Art of CGI  22 Mayıs 2019   Ana Sayfa/Yazılım  

Photoshop’u 3D Yapan Plugin

5 sene önce

Montreal animasyon stüdyosu e → d filmler, Photoshop skeçlerini, animasyon veya hareketli grafiklere Maya’da 3D sahnelere dönüştürmek için tasarlanmış yeni bir araç olan PSD’den 3D’ye yi yayımladı.

E-d filmlerin kendi araç içi araçlarına dayanan yazılım, daha önce 3D deneyimi olmayan konsept sanatçılarına ve illüstratörlere yöneliktir.

2B Photoshop çizimlerini Maya’da canlandırılabilir 3B kafeslere dönüştürür. PSD – 3D, bir Photoshop sahnesini analiz eder ve bir sanatçının Maya içinde işleyebilmesi için bileşen öğelerini 3B alanda katmanlara böler.

İş akışı, After Effects içindeki 2B çizimleri canlandıran sanatçılar aşina olsa da bu eklenti gerçek bir 3B uygulama içinde çalıştığından dolayı daha efektif.

Yazılım otomatik olarak 2B görüntüyü 3B katmanlara bölebilse de, kullanıcılar katman grupları oluşturarak işlemi kontrol edebilir veya – Pro sürümünde – tek tek öğelerin etrafındaki vektör yollarını çizebilirler.

Maya içinde oluşturulan 3B kafeslerin çözünürlüğünü kontrol etmek için Photoshop’ta gri tonlamalı ‘etki katmanlarını’ boyamak da mümkündür.

Maya içinde bir kez düzenlenip aydınlatıldığında, 3D sahne, Maya’nın kendi ana anahtar karesi animasyonu ve dinamikleri araçlarını kullanarak canlandırılabilir veya çalışmaya devam etmek için FBX formatında After Effects’e dışa aktarılabilir.

Eklentinin Lite sürümü 25 dolar; Photoshop’ta 3B kafesleri vektör yolları olarak çizme seçeneği sunan Pro sürüm ise 60 dolar.

Ayrıntılar, satın almak ve indirmek için buradan buyurun.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir