Art of CGI  5 Mart 2020   Ana Sayfa/Sektörel  

Ücretsiz Kaplama Sitesi TextureFun 1000+ Barajını Geçti

4 sene önce

Ücretsiz kaplama sitemiz olan TEXTUREFUN 2020 Yılının ilk aylarında oluşturduğu kaplama kütüphanesini 2 aylık bir zaman diliminde tam 1000+ ücretsiz PBR tekrarsız kaplamaya ulaştırarak, kendi alanında önemli bir adım atmayı başarmıştır.

Kaliteli görselleştirmede kaplama kısmı, görselleştirmenin en önemli adımlarından oluşur, textureler de (kaplamalarda) kullandığınız kanallar 3D görselleştirmenin temellerini oluşturmaktadır. Kaliteli kaplama , modellerin üzerindeki etkiyi göstermenin en iyi yoludur. Bu durum 3D Tasarım konusunda çok önemli bir yer kaplamaktadır. Çok farklı durumlarda bile çok kalitesiz bir modeli, kullandığınız kaliteli kaplama dokusu ile çok farklı ambianslara taşıyabilirsiniz.

Kaplamayı hazırlarken, kaplamanın detaylarını göstermek ve kanalların tümünde gerekli etkiyi göstermek için genelde Photoshop programı kullanılır. Photoshop programı artık bu kullanımın yavaşlığından dolayı çok az tercih edilen programlar arasında. Bu işi hızlandırmak için çok farklı programlar kullanılıyor. Pixplant , Crayz Bump gibi programlar vasıtasıyla önceden seamless texture (dikişsiz kaplama) olarak hazırlanmış dokuların kanallarını çıkarabilirsiniz.

Tabi bunların hepsini yapmak bizim için ekstra zaman demektir, bu durum ise proje işinin daha fazla zaman almasına neden olmaktadır. İşte bu aşamada TEXTUREFUN sitesi devreye giriyor.

Hazırlamış olduğu 1000+ ücretsiz PBR tekrarsız kaplaması ile sizlerin hiç uğraşmadan kaliteli kaplama indirmesine izin vermektedir. Çok kolay olarak sosyal medya hesabınız ile siteye hızlıca giriş yapıp 1K – 2K – 4K olarak kaliteli kaplamaları kanalları ile birlikte indirebilirsiniz.

Ambient OCC
Reflection
Normal Map
Height Map
Roughness gibi önemli Kanalların hepsini sizlere textureFUN.com olarak ücretsiz sunuyoruz. Bu kanalların toplamı PBR Dokular olarak adlandırılır.

Kaliteli Kaplama Sitesinin özellikleri texturefun.com un en önemli özelliklerinden biri. İstediğiniz gibi kaplama seçimi yaptıktan sonra gelen kısımdan kaplamaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda her konu için, 1K , 2K ve 4K kaliteli kaplama seçenekleri sizleri bekliyor olacak.

Bu özellik, kaliteli kaplama sitesi için en önemli kriterlerden oluşur. 4K (4096×4096) bir kaplamayı herkes indirmek istemeyebilir. Kaplama boyutu, ram kullanımının fazla olması, programların çalışma sahnesinde çok kasılması gibi nedenlerden dolayı.

Aşağıda kaliteli kaplama seçimi için farklı kullanım alanlarına yönelik tercih edebileceğiniz çözünürlük türlerine bir göz atmanızı öneriyoruz.

1K (1024×1024 çözünürlük) Performans için tercih edilir. (laptop kullananlar)
2K (2048×2048 çözünürlük) İdeal çözünürlük.
4K (4096×4096 çözünürlük) Yüksek kalite tercih edilir.

Daha fazlası için sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza bekleriz.

HABERİN İNGİLİZCE METNİNR BURADAN ULAŞABİLİRSİNZ.

art-of*cgi-advertorial

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir