Art of CGI  9 Kasım 2018   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Unreal Engine İçin V-Ray Sürümünü Hemen Deneyin

5 sene önce

Chaos Group, Unreal için V-Ray’ın sürümünü resmi olarak duyurdu. Kullanıcıların 3ds Max, Maya, Rhino ve SketchUp’tan V-Ray sahnelerini Unreal Editor’e aktarmalarını sağlayan araç iki şekilde çalışmakta.

İlk olarak V-Ray ve materyallerinizi kullanarak Unreal’ın içine direk aktarım ya da gerçek zamanlı olarak ışıkların ve malzemelerin otomatik dönüşümü şeklinde kullanılabilmekte.

Ayrıca, kullanıcılar V-Ray ışıklarını (IES dahil) doğrudan GPU hızlandırması ile Unreal’a aktarabilirken Unreal içinde ışınları bake işleminede tabi tutabilecekler. Tabi bu aktarımın kusursuz olması ve Unreal’ın ışık haritalarında hata çıkmaması için UV olaylarına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Beklediğiniz gibi, V-Ray for Unreal, DCC muadillerinde bulunan özelliklerin çoğunu içerir:

  • Gerçek olmayan sahneleri fiziksel olarak doğru, ışınla takip edilen ışıklandırma ile işleme yeteneği.
  • V-Ray’ın Brute Force’u ve tescilli Light Cache global aydınlatma algoritmalarını kullanarak gerçekçi bir sekme ışığı elde etme yeteneği.
  • Ray izlemeli animasyonlu sinemalar oluşturmak için Unreal’ın Sıralayıcısından sekans oluşturma becerisi ve V-Ray Proxy desteği
  • GPU + CPU Rendering veya her ikisinin bir kombinasyonunu kullanma yeteneği.
  • Unreal’ın büyük ortamları ve manzaraları oluşturmak için doğal yeşillik sistemiyle uyumluluğu. (Animasyonlu yapraklar desteği yakında verilecek)
  • Kompozisyon için Render Elements oluşturma yeteneği.
  • Unreal için V-Ray, 3DS Max, Maya, Rhino ve SketchUp için V-Ray ile uyumludur.

Sürüm Unreal Engine oyunu motorunun 4.19 – 4.21′ arası sürümlerine destek veriyor. Aylık ücretlendirmesi 80 $ olacak ürünün ilk ay kullanması ücretsiz.

Daha fazla bilgi almak ve indirmek için buradan buyurun. Tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca pek yakında diye konunun haberini yapalı 1 yıldan fazla zaman geçmiş.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir