Art of CGI  3 Nisan 2019   Ana Sayfa/Sektörel  

Vizrt Newtek’i (Lightwave 3D) Satın Aldı

5 sene önce

Gerçek zamanlı yayın grafik firması Vizrt NewTek’i satın aldı.

Anlaşmanın şartları, açıklanmamış olsa da NewTek başkanı ve CTO Andrew Cross, birleşmiş şirkette Ar-Ge başkanı olacağı udyumlarını aldık.

İki şirket, bu haftasonu NAB 2019’daki satın alma ile ilgili daha fazla bilgi verecek.

Newtek firmasını yakından tanıyabilmeniz için LightWave 3D başlığını attık ama anlaşma daha Newtek’in diğer faaliyet alanları olan yayın üretimine odaklanıyor.

Anahtar ürünler arasında LightWave’in bir parçası olduğu video düzenleme ve üretim sistemi Video Toaster yer aldı.

Resmi duyuru, işin bu tarafına odaklandı ve birleştirilmiş şirketi “canlı prodüksiyon için IP videoya geçişin itici gücü…” olarak nitelendirdi. NDI protokolünü icat eden parlak zihinleri şablon odaklı gerçek icat eden yenilikçilerle birleştirdi zamanlı grafikler ”.

Cross “İnsanlar Viz’in NewTek’i değiştireceğinden (veya Viz’i değiştireceğimizden) endişeleniyorlar” diye yazdı. “Bir araya gelmemiz NewTek’in Viz olma veya Viz’in NewTek olma ile ilgili olmamasıdır. Bu, videonun geleceğini bilgisayarlara, yazılıma ve ağlara dayanan biri olarak gören bir şirket kurmakla ilgili. ” açıklamasını yaptı.

Ayrıca NewTek, LightWave blog’undaki satın alma işlemlerinin ayrıntılarını yayınladı. Buradan merak edenler içeriğe ulaşabilirler.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir