Art of CGI  12 Temmuz 2023   Ana Sayfa/Sektörel  

Chaos Group AXYZ Design’ı Satın Aldı

11 ay önce

Chaos, kalabalık animasyon yazılımı ANIMA ve metropoly stok 3D karakter serisinin geliştiricisi AXYZ design’ı satın aldı. Anlaşmanın mali koşulları açıklanmadı.

Anima’ya erişim “tüm yeni ve mevcut müşteriler için değişmeden kalmaya devam edecek”. Bu satın alma, Corona’nın satın alınması ve Enscape ile birleşmesinin ardından Chaos’un mimari araçlar pazarındaki son satın alması oldu ve piyasadaki gücünü de sürükli arttırıyor.

Chaos Group, satın aldığı yazılımlarla, V-Ray ve gerçek zamanlı render cihazı Vantage’ı rakip olabilecek diğer ürünleri bünyesine katarak onlarında gücünden yararlanmayı tercih ediyor.

Anima: 2011’de piyasaya sürüldüğünde anima, görselleştirmelere animasyonlu karakterler eklemenin sezgisel bir yolu olarak tasarlanan, özellikle mimari çalışmalar için tasarlanmış ilk kalabalık animasyon aracı oldu. Piyasadaki hemen herkesin haberdar olduğu Anima geçen yılki anima 5.0 ile yeni bir yapay zeka tabanlı kalabalık simülasyon sistemi ekleyerek sürekli bir güncelleme akışı aldı.

Anima şimdi 3ds Max, Cinema 4D, Maya ve Unreal Engine gibi önemli DCC uygulamalarıyla entegre çalışabiliyor ayrıca Chaos kısa süre önce animasyon sahnelerini doğrudan Vantage’a aktarma seçeneğini ekledi ve şimdi “yazılımı V-Ray ve Corona dahil olmak üzere diğer ürünleriyle en iyi şekilde nasıl entegre edeceğini planlıyor”.

Chaos’un duyurusunda AXYZ design’ın diğer önemli ürün grubu olan poz verilmiş ve animasyonlu taranmış insan karakterlerinden oluşan metropoly serisinden hiç bahsedilmiyor. AXYZ tasarım karakterleri, Lumion ve Twinmotion da dahil olmak üzere bir dizi rakip mimari render aracında stok içerik olarak mevcut onların ne olacağıysa şu anda belli değil.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir