Art of CGI  21 Mart 2019   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Epic Games’den 100 Milyon Dolar Hibe

5 sene önce

Epic Games, malumunuz üzere Unreal Engine oyun motorunu ve günümüzde epey popüler olan Fortnite oyununuda geliştiren firma.

Epic Games’in haberimize konu olan durumu ise kendi oyun motorlarını kullanan oyun geliştiricilere, sanatçılara, öğrencilere, eğitimcilere ve içerik üreticiler için araç üreten geliştiricilere verilmek üzere 100 milyon dolarlık yeni hibesini duyurdu.

Firmanın GDC etkinliğinde lansmanını yaptığı ve burada ayrıntılara ulaşabileceğiniz MegaGrant programı isimli bu yeni hibe, programı CEO Tim Sweeney,’e göre oyundaki başarılarının paylaşma ifadesi.

Proje başına 5 bin dolar ve 500 bin dolar arasında değişecek olan hibeler, oyun geliştiricileriyle de kısıtlı değil. Epic, hibe almak için medya ve eğlence alanının herhangi bir dalında faaliyet göstermenin yeterli olduğunu ifade ediyor. Hatta 3D görsel topluluğu için açık kaynak araçlar geliştiren kişilerin de bu kapsamda değerlendirebileceği belirtiliyor.

Şirket hibe karşılığında herhangi bir pay almayacağını belirterek açıklamasında şu cümlelere yer verdi: “Hibeyi alan tüm kişiler, kendi IP’lerinde çalışmaya devam edecek ve çalışmalarını istedikleri gibi yayınlama konusunda özgür olacaklar. Fonların izin verdiği ölçüde, projeler son başvuru tarihi olmadan değerlendirilmeye alınacaktır ve hibe almaya hak kazanacaktır”

Hibe hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için buradaki linki kullanabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir