Art of CGI  11 Aralık 2017   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Bir Unity Mucizesi: ADAM Serisi

6 sene önce

Özellikle bağımsız oyun geliştiricilerin en çok tercih ettiği oyun motorlarından biri olan Unity ile hazırlanan ADAM, oyun motorlarının gücünü ortaya seriyor. İlk zamanlarında genellikle tarayıcı üzerinde çalışması ile ün kazansa da, zaman içerisinde ciddi bir evrim geçirip, CryEngine ve Unreal Engine gibi büyük oyun motorlarına ciddi anlamda rakip oldu.

Son iki serisi Dünyaca ünlü yönetmen Neill Blomkamp tarafınfan yayınlan serinin ilk bölümü için geçtiğimiz aylarda kaynak dosyaları yayınlandı. Yayımlanan bu demo da, Physical Based Rendering’den, Ambient Occulusion’a, Screen Space Reflection’dan, Tesselation‘a kadar birçok yeni teknolojiye de gerçek zamanlı olarak şahit olabiliyoruz.

ADAM teknoloji demosunda, kamerayı oynatmamıza ve ışık kaynağını gerçek zamanlı olarak değiştirmemize de izin veriliyor. İyi ve mükemmel olarak iki farklı grafik ayarı sunan teknoloji demosunu, şuradan indirebilirsiniz.

Demonun düşük özellikte olmadığını, oyun amaçlı olmayan dizüstü bilgisayarlar ve eski donanımlarda yavaş çalışabileceğini aklınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Tuşlar:

  • Sol Fare Tuşu playback yapar
  • Sağ Fare Tuşu playback durdurulduğunda kamerayı döndürür
  • Sağ köşedeki ışık ikonu ışık ayarlarını kontrol etmenizi sağlar: İç mekan – Tüp ışığının odadaki kontrol pozisyonu, Dış mekan – ışığın kontrol pozisyonu

Aşağıdan ilk filmi izleyebilirsiniz.


Adam, Gardiyan ve Lu(solda) karakter paketini indirmek için buradan Sebastian (sağda) karakter paketini indirmek içinse buradan buyurun.

emir safak resim

ADAM filminin ilk başladığı iç mekan sahnesini buradan indirebilirsiniz. Volumetrik ışıklandırmanın github kaynak kodlarına buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki dış mekan sahnesini indirmek içinse buradan buyurun.

emir safak resim

2 ve 3. serileri Oats Studios’un sahibi Neill Blomkamp devam ettirdi. Neill District 9Chappie, ve Elysium gibi yüksek hasılatlı filmlerin yönetmeniGörsel olarak muazzam görünen bu video seri, ilerde keşke ADAM’ın filmini yapsalar dedirtmeyi başarıyor. Video oyunları her geçen gün gelişmekte olsa da düşük sistemler de hala bu kaliteyi kaldıracak kadar gelişmedi.

Ama yakın zamanda çıkan ve fiyatıyla dudak uçuklatan Titan V gibi kartlar ile bu kalite de oyun oynamak pek de uzak değil. Tabi kimsenin o fiyata oyun oynayacağı muamma.

Serinin 2. The Mirror ve 3. The Prophet serilerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Serideki elbise simülasyonlarının nasıl yapıldığını gösteren aşağıda ki video ilginizi çekebilir.

Serideki CG karakterlerin nasıl yapıldığını merak ederseniz aşağıdaki 2 video tam size göre

Seriye yenileri eklendikçe haber güncellenecektir.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir