Art of CGI  20 Mart 2019   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Google Stadia ile Oyun Dünyasına Giriyor

5 sene önce

Teknoloji devi Google ise 18 Mart’ta San Francisco’da başlayan GDC etkinliğinde, endüstride çığır açacak canlı yayın oyun servisi Stadia‘yı duyurdu.

Profesyonel oyun endüstrisinin en büyük etkinlikliklerinden biri olanGame Developers Conference (GDC) 18-22 Mart arasında San Francisco’da devam ediyor ve sektörü yakından ilgilendiren haberler gelmeye devam ediyor.

Bu konferansata Google, bulut üzerinden oyun oynama devrimini hayata geçirmek adına bugün önemli bir hamleye imza attı. Stadia sayesinde pahalı oyun bilgisayarları ya da konsollara gerek kalmayacak. Google’ın CEO’su Pichai’ye göre “herkes için bir oyun platformu” fikrinden yola çıktıkları yönünde.

İyi bir internet bağlantısı ile bu platform üzerinden oynayacağınız oyunlarda 60 FPS/1080p değerlerine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, ilerleyen zamanlarda 8K /120 FPS değerine ulaşabileceği de belirtiliyor.

Şirketin en büyük yatırımlarından biri olan Stadia 10.7 Teraflop’luk dev grafik kapasitesiyle, sunum esnasında id Software‘dan Marty Stratton, DOOM Eternal’in 4K, 60FPS ve HDR ayarlarıyla tüm Stadia destekleyen platformlarda oynanabileceğini müjdeledi.

Hatta bugüne kadar Project Stream .adı altında anılan servis şimdi Stadia adıyla ve ücretli olacak. 2019 yılının ortalarında ilk olarak Kuzey Amerika e Avrupa’da meraklısı ile buluşaca

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir