Art of CGI  19 Kasım 2017   Ana Sayfa/Yazılım  

Maalesef FStorm Davayı Kaybetti

7 sene önce

Temmuz 2016 da OTOY (Octane’in şirketi ), kaynak kodlarını çaldığı gerekçesiyle FStorm’un kurucusu Andrei Kozlov’a Yeni Zelanda’da dava açmıştı. Bu süreçte Jules Urbach (OTOY CEO) iki gün önce yeni kanıtlar ile ilgili olarak Medium üzerinde yeni makale yayınladı. İlgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Zelanda Yüksek Mahkemesindeki Justice Muir, Otoy lehine karar verdi. Ayrıca mahkeme Andrei’nin (FStorm) OTOY şirketine 50.000 dolar nakit para vermesini karar kıldı. Bunla birlikte FStormRender ürünlerinin satışını, indirilmesini veya tedarikini engelleyen kalıcı tedbirler almasını emretti. Mahkeme sonuçlarını ayrıntılı olarak incelemek isterseniz buradaki belgeyi indirebilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi ve dava sürecini buradaki haberimizde paylaşmıştık.

Yukarıda bağlantısını paylaştığımız makale hakkında yapılan yorumlar gerekse diğer medya sitelerinde ki yorumlar OTOY’un hakkız olduğu yönünde. Yeni Zelanda mahkemesinin kararını Andrei’nin de tanımadığını belirtelim. Süreç hakkında ki gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir