Art of CGI  18 Aralık 2019   Ana Sayfa/Sektörel  

MAXON Red Giant Firmasını Satın Aldı

5 sene önce

Profesyonel 3D yazılım çözümlerinin geliştiricileri olan Maxon, VFX sanatçıları ve hareket tasarımcıları için benzersiz araçlar sunan Red Giant firmasını satın aldı. İçerik oluşturma endüstrilerine daha iyi hizmet verebilmek için Nemetschek Grubu’nun medya ve eğlence bölümü altında birleşme anlaşması. İşlemin, yasal olarak Ocak 2020’de bitmesi bekleniyor.

Maxon ve Red Giant, dijital içerik oluşturma (DCC) endüstrilerinde zaten iyi bilinen iki yazılım olarak iş gücünde, bu eşsiz fırsatı tam anlamıyla kullanmak için gereken endüstri uzmanlığı, organizasyon olgunluğu ve üst düzey yönetici deneyimi bulunmaktadır.

Amiral gemisi 3D ürünü Cinema 4D ile tanınan Maxon, 1986 yılında, 3D yazılım çözümleri sağlama tutkusuyla kuruldu. Dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar en yeni görseller oluşturmak için Maxon ürünlerine güveniyor. Bu yılın nisan ayında, Maxon, GPU hızlandırmalı Redshift render motorunun geliştiricisi Redshift’i satın almıştı ve bunun haberini burada yapmıştık.

2002’den beri, Red Giant, Trapcode, Magic Bullet, Universe, PluralEyes ve yenilikçi görsel efekt yazılımları gibi ödüllü ürünler oluşturdu. Bunların benzersiz, endüstri standardı araçları film, yayın ve reklamcılık alanındak ABC, CBS, NBC, HBO, BBC, Sky, Fox Networks, Turner Broadcasting, NFL Network, WWE, Viacom, Netflix, ITV Creative, Discovery Channel, MPC, Sony, Universal, Walt Disney, Blizzard Entertainment, BMW, Facebook, Apple, Google, Vitra, Nike ve diğerleri tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Maxon’un CEO’su David McGavran, “Bu birleşme sadece Maxon ve Red Giant için değil aynı zamanda bir bütün olarak tasarım endüstrisi için de önemli bir dönüm noktasıdır” dedi.

Red Giant’ın CEO’su Chad Bechert. “Dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı sanatçılara hizmet etmek için güçlü ve yaklaşılabilir bir yazılım tasarlamanın ortak bir vizyonuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Haber kaynağına ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir