Art of CGI  6 Temmuz 2018   Ana Sayfa/Sektörel  

Maxon’a Adobe’den CEO Transferi

6 sene önce

Nemetschek Group şirketinin en önemli kuruluşlarından olan MAXON Computer GmbH şirketin üç kurucusu  ve yönetim kurulu başkanları Uwe Bärtels, Harald Egel ve Harald Schneider, aradan geçen 32 yılın ardından emekli olacaklarını geri çekilip emekli olacaklarını açıkladılar. Ancak firmaya danışmanlık yapmaya devam edecekler.

Sektör uzmanı David McGavran, MAXON’un yeni CEO’su olarak atanacak. Uluslararası tecrübeli yönetici, son 20 yılını Adobe’de farklı rollerde çalıştı. David McGavran, “Adobe Systems’de Media & Entertainment sektöründe edindiğim uzun yıllara dayanan deneyimlerimi MAXONA’ya uygulamaktan ve daha fazla büyümeye yönelik adımlar atmayı ve uygulamaya geçirmeyi çok istiyorum” dedi.

CEO ve Genel Müdürü Harald Egel, “32 yıl önce, üçümüz MAXON’u kurduk ve 3D pazarında dünyanın en başarılı şirketlerinden biri olarak yıllar içinde sürekli büyüme ve başarı elde etmeyi başardık. Şimdi, dizginleri başka bir yeni nesle devretme zamanı geldi ve önümüzdeki yıllarda MAXON’un başarı öyküsüne devam edecek olan David McGavran’da layık bir halef sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda, yıllar boyunca bize büyük destek veren ve bize güvenlerini vermiş olan herkese teşekkür ederiz. ” açıklamasında bulundu.

Bildiğiniz üzere Maxon animasyon ve yayıncılık alanında özellikle hareketli grafikler (motion graphics) sektöründen sektör standartı Cinema 4D programını bünyesinde bulundurduğunu belirtelim.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir