Art of CGI  13 Kasım 2017   Ana Sayfa/HDRI  

44 Adet Ücretsiz HDRI

7 sene önce

Sanatçı Philip Modin, hangar, fabrika, atölye ve kentsel ortamlar gibi 44 adet 14 megapiksel (5,376 x 2,688 piksel) çözünürlükte HDR dosyası içeren HDR Vault sitesini yayına aldı. Tüm HDR’leri kısıtlama olmaksızın kişisel ve ticari amaçlı işlerinizde CC0 lisansı ile kullanabilirsiniz.

HDR haritaları, görsel efektlerde ve dijital yansımalar ve aydınlatma oyunları için sıklıkla kullanılır. Düzgün bir şekilde oluşturulması için sıkı bir teknik gereksinim gerektiren oluşturulması ve işlenmesi zaman alıcı bir iştir. Snaatöıya destek olmak için Patreon hesabı ve Gumroad hesaplarına ulaşabilirsiniz.

HDR dosyalarını tek tek indirmek için HDR Vault sitesine buradan ulaşabilirsiniz veya üstteki Gumroad hesabından toplu halde indirebilirsiniz.

Ayrıca HDR ne işe yarar kısaca bahsedelim. En az üç adet çekilmiş aynı kadraja ait farklı pozlanmış fotoğraflar yazılım sayesinde karanlık ve aydınlık yerleri belli bir mantık dahilinde yeniden değerlendirilerek dördüncü bir fotoğraf oluşturulur. Göze hitap eden bu fotoğraf için karanlık çıkan yerler + pozlanmış kareden, aydınlık çıkan yerler – pozlanmış kareden alınır. Böylece ışık dengesizlikleri ortadan kaldırılmış olur.

Daha önce paylaştığımız sanatçı Greg Zaal’ın 31 adet HDRI içeriği burada.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir