Art of CGI  23 Ocak 2019   Ana Sayfa/Sektörel  

Adobe Allegorithmic (Substance Ailesi) Firmasını Satın Aldı

5 sene önce

Adobe bugün, AAA oyun üreten firmalar, görsel efekt sanatçıları, animatörler ve tasarımcılar tarafından yaygın olarak kullanılan dokuları oluşturmak için Madde araçlarının arkasındaki Fransız şirket Allegorithmic’i satın aldığını duyurdu.

Adobe, bununla birlikte, bu entegrasyonların ötesinde, bu kazanımın asıl amacı, 3B tasarım ve 3B içerik oluşturmanın Adobe’nin araçlarını kullanan reklamlar için giderek daha önemli hale gelmesidir diye açıklama yaptı.

Adobe Dimension ve yakın zamanda AR deneyimleri oluşturmak için Project Aero ile 3B’ye odaklanmaya başlamıştı.

Adobe’nin daha önce Allegorithmic’e yatırım yaptığını ve Dimension’ın Substance ile zaten entegrasyon sağladığını ve bu nedenle bugünün açıklamasının bir süredir çalışmalarda olduğunu açıkça belirtmekte fayda var.

Adobe’nin baş ürün sorumlusu Scott Belsky’nin söylediği gibi, Adobe’nin 1990’da Photoshop’u da içeren en önemli birçok ürününün, 1990’da Photoshop’un da dahil olduğu devralma olduğunu hatırlatmakta fayda var. “Adobe, her zaman yeni DNA’yı benimsemiş ve bu kritik kazanımlarla büyüyen bir şirket” dedi.

Adobe’nin AR başkanı olan Stefano Corazza, aynı zamanda Allegorithmic ekibinin fizik tabanlı görüntülemeye ilk odaklananlar arasında olduğunu ve yaratıcılar olması gereken gerçekçi AR deneyimleri oluşturmaya çalışırken Substance gibi araçların önem kazanacağına dikkat çekti.

Ayrıca, Nvidia’nın RTX ışın izleme donanımı gibi yeni teknolojilerin de fotoğraf gerçekçiliği konusundaki sınırları zorlamaya devam edeceğini vurguladı.

Açıklamalarına devam eden Stefano Adobe’nin Unity’ye veya diğer oyun geliştirme araçlarına bir rakip başlatmasını beklemeyin. dedi. İki şirket tarafından da şu an satın alma ile ilgili bir fiyat açıklanmadı.

Gelişmelerden sizleri haberdar ediyor olacağız.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir