Art of CGI  13 Eylül 2018   Ana Sayfa/Sektörel  

Artemis Film Festivali Ödülü, Tasarımcı Adem Karaaslan’dan

6 sene önce

İzmir Artemis Film Festivali ödül gecesi 27-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali, Türk sinemasının ünlü isimlerini ağırladı.

Adıyamanlı Genç tasarımcı Adem Karaaslan , festivalin en önemli projelerinden biri olan “ödül heykel tasarımını” yaptı. Anadolu Sinema Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) tarafından düzenlenen festivalde ödül alan film ve sanatçılar, internet üzerinden yapılan halk oylamasıyla belirlendi. Oylamaya 103 ülkeden 1.5 milyon kişi katıldı.

Festivalin ödül törenine katılan sinema sanatçıları Eşref Kolçak, Şemsi İnkaya, Yusuf Sezgin ve Engin Günaydın kırmızı halıda yürüdükten sonra sinemaseverlerle buluştu. Gece de Adıyamanlı genç tasarımcı 22 yaşındaki Adem Karaaslan’ın tasarladığı ödül, sinema sanatçılarına takdim edildi.

Hem yurt içi hem yurt dışı bir çok büyük projede tasarımcı olarak çalışan Adem Karaaslan 10 yıla aşkındır sinema, Tv, ve grafik tasarım alanlarında kendini geliştirerek yaptığı bu sanatını artık ülkesi için yapıp, ilerleyen zamanlarda  ülkesini yurt dışında temsil etmeyi düşünüyor. Genç tasarımcının bir diğer projesi ise kendi senaryolarını filmleştirmek.

Adem’e ait daha önce burada haberini yaptığımız “Nostalji Film Afişleri” içeriğimizde ilginizi çekebilir.

adem-karaslan-artemis-festivali

adem-karaslan-artemis-festivali

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir