Art of CGI  26 Ekim 2017   Ana Sayfa/Teknoloji  

7 Ekran Kartlı 112 Çekirdekli İş İstasyonu

7 sene önce

7 Ekran Kartlı ve 112 Çekirdekli İş İstasyonu Asus WS C621E SAGE tasarım ve CG sektöründeki herkesi çok heyecanlandıracağa benziyor.

Asus WS C621E SAGE

Bazı ilginç özelliklere sahip olan kart Intel’in C621 yongasetini kullanıyor ve 2 adet LGA-3647 soket işlemcisini birden destekliyor. Ham işleme gücüne ihtiyaç duyan kurumsal kullanıcılar ve bireysel CG artistler için biçilmiş kaftan konumundaki anakarta çift Intel Xeon Platinum 8180 işlemci takarak devasa bir işlem gücüne sahip olabilirsiniz. Bu işlem gücü 56 çekirdek ve 112 izlek desek konunun meraklısı herkesi şaşırtmaya yetecektir.

İşleme gücü, üretkenlik için çok önemlidir, ancak ağır görevler için yeterli hafızaya sahip olmak da aynı derecede önemlidir. Bu nedenle ASUS, WS C621E SAGE’ye 12 adet ECC DDR4 bellek yuvası eklenerek 768 GB işlem gücü sağlanmış. RDIMM veya LR-DIMM ECC modülleri ile 2666 mhz hızına kadar kullanabileceğinizi de belirtelim.

Asıl önemli olansa GPU ile render alanlar için, Asus WS C621E SAGE’in 7 adet PCIe yuvası ile gelmesi. Buda aynı anda 7 adet ekran kartı ile Octane gibi render motoru kullanıcılarını fazlasıyla memnun edecek. 4 yollu GeForce SLI ve AMD CrossFireX ile 2 Yollu Quadro SLI desteklemesi render işlemi yanında oyun tutkunları içinde yüksek FPS hazzı yaşatacak. Kart hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca detaylı işlemci özellikleri içinse buradan buyurun.

Aşağıdaki videodan Intel Xeon 8180 işlemcinin Cinebench testini görebilirsiniz.

Siz şimdi 112 izlekli Intel Xeon 8180 ve 4 adet GTX 1080ti ekran kartlı 768 GB ECC DDR 4 RAMli sınırları zorlayan bir sistemi hayal edin. Ben dahil bir çok kullanıcının bu şekilde bir sistemi hayal edebilmesi bile büyük bir lüx. Çünkü bu özelliklere sahip ütopik bir sistemin tahmini Türkiye fiyatı dolar kurunu da göz önüne alarak 105 bin Türk lirası gibi bir fiyatı olur.

Bu anakart ile ilgili Türkiye’deki teknoloji sitelerinden önce yayınladığımız ilk Türkçe içeriğin tadını çıkarın.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir