Art of CGI  20 Eylül 2018   Ana Sayfa/Yazılım  

Autodesk 3ds Max 2019.2 Güncellemesini Yayınladı

6 sene önce

Autodesk, 3D modelleme ve animasyon yazılımının en son versiyonu olan 3ds Max 2019.2’yi piyasaya sürdü, Fluids araçlarına ve Alembic ve OSL desteğine yinelenen değişiklikler yaptı.

Yeni Fluid Loader nesnesi ile çoklu simülasyon önbelleklerini yükleyin, düzenleyin ve işlemden geçirin. Haziran’ın 3ds Max 2019.1 sürümünde olduğu gibi, 2019.2 güncellemesi de yazılıma herhangi bir önemli yeni özellik eklemiyor: bunun yerine, mevcut üç araç seti sürekli güncellemeler alıyor.

Bunların başında, Fluids, sıvı simülasyon sistemi 3ds Max 2018.3’te eklendi ve sonraki sürümlerde düzenli olarak güncellenmeye devam ediyor. Bu sefer ana değişiklik simülasyon önbelleklerinin yüklenmesi, düzenlenmesi ve oluşturulması için yeni Sıvı Yükleyiciler üzerine oldu.

Nesne, eşzamanlı olarak birden fazla önbelleği manipüle etmeyi ve işlemeyi mümkün kılarken sıvı ve sıvı yükleyici nesneleri arasında görüntü ve render ayarlarını kopyalamak da mümkün hale geldi.

Diğer iş akışı değişiklikleri arasında şunlar var. Karmaşık sims’lerin ince ayarını yapabilmeleri için simulasyon görünümü penceresindeki onay kutularını kullanarak yayıcıları, çarpışmaları, hareket alanlarını açma veya kapatma seçeneklerini içeriyor.

Kullanıcılar Autodesk’in paketlenmiş Arnold renderer’ını kullanarak Vorticity ve Velocity gibi bir dizi sıvı veri kanalı oluşturabilecekler. Bu sürümde ayrıca Alembic ve OSL desteği için daha fazla güncelleme geldi. Alembic dosya formatı desteğinin 3ds Max 2019.1’de getirildiğinide hatırlatalım.

3ds Max ve Maya arasında paylaşılan alembik dosyalar da artık varsayılan olarak UV uyumlu buda bir çok 3D sanatçının işini çok kolaylaştıracak.

3ds Max 2019’da eklenen ve 2019.1’de genişletilmiş olan Açık Gölgeleme Dili (OSL) desteği ile viewport’ta haritalar ile gerçekçi mod kullanılırken çok daha fazla OSL gölgelendiricisi desteklenmeye başlandı.

Autodesk’in blog yazısı ayrıca, Ağustos ayında piyasaya sürülen Arnold 5.2’deki yeni özelliklerin altını çiziyor. Ayrıntılara buradaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca buradan 3ds Max 2019 hakkında yaptığımız haberde sürüm ile ilgili genel özellikleri gözden geçirebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir