Art of CGI  28 Ağustos 2017   Ana Sayfa/Animasyon & Film  

Bol Ödüllü Gururumuz: Altın Vuruş

6 sene önce

Küçük evlerinde ışığa muhtaç bir şekilde yaşayan paslı makinalar, güneşin gelip onları gökyüzüne çıkardığı günün hayalini kurmaktadırlar. Küçük bir ışık, onları ancak ayakta tutup, hayal kurmaya devam etmelerini sağlar. Fakat makinalardan bir tanesi artık güneşi görmek ister ve bunun için bir planı vardır.

Altın Vuruş, 2014-2015 yıllarında,dağınık bir takvimle, yaklaşık bir yılda Senyör CG Artist Gökalp Gönen tarafından hazırlanan kısa animasyon filmidir. Frame başına 1.5-2 dk gibi sürede render edilen animasyon için Autodesk Maya ve Mental Ray render motoru kullanılmıştır. Ayrıca After Effect ve Premiere‘de animasyonun final hali için kullanılan diğer yazılımlardandır.

Film, dünya genelinde 200’den fazla seçkide yer almış ve 25’ten fazla ödülün sahibi olmuştur. Tüm festivallerin listesi ve lokasyonları, için soldaki linklere tıklayınız.

 

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

“Bol Ödüllü Gururumuz: Altın Vuruş” için 2 cevap

  1. Çizgi dedi ki:

    Tek başına hazırlanan bir animasyon boşa zaman kaybıdır.Türk toplumunun öğrenemediği şey ekip halinde çalışmak.İstedikleri şey ben duygusudur.Benim adım öne çıksın ben ,ben, ben…

  2. edip dedi ki:

    lırgu harika… animasyon objelerindeki hareketler oldukça akıcı ve doğal… senaryo da gerçekten güzel ve sanatsal bir derinlik taşıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir