Art of CGI  11 Aralık 2017   Ana Sayfa/Oyun & Sinema  

Crytek Kendi Kripto Parasını Üretecek

6 sene önce

Geçtiğimiz aylarda mali sıkıntılar çekse de oyun dünyasının ve oyuncuların çok yakından tanıdığı ve üç Türk kardeş Avni, Cevat ve Faruk Yerli kardeşler tarafından kurulan Crytek, sektörde adından sıkça söz ettiren firmalardan biri.

Bu aralar VR teknolojisi üzerine yoğunlaşan firma bu alanda Climb ve Hunt: Showdown isimli 2 oyun yaptılar. VR dan sonra şimdi de son zamanların yükselen değeri kripto para işine giriyorlar.

Aslında Steam de 2 yıl önce Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamış fakat radikal dalgalanmalar yüzünden Bitcoin ödemelerini desteklemeyi bıraktığını duyurmuştu.

Crytek Crycash ismini verdikleri kendi kripto parasını dün tanıttı. Sadece oyunculara özel olacak olan bu Crycash madencilik ile de elde edilemeyecek. Oyun için özel görevler yaparak Crycash kazanabilecek olan oyuncular bu paraları ilk olarak Crytek’in FPS oyunu Warface‘de kullanabilecek.

Oyun geliştiricileri Plink adlı bir platform üzerinden oyunculara belli görevler atayacaklar. Verilen görevleri tamamladığınız da Crycash kazanacaksınız.

Crycash’in değeri Ethereum cinsinden ölçülüyor; 1 Crycash’in 0,001 Ethereum’a denk olacağı söylentileri var. 1 Ethereum’un değeriyse şu an 1 820 tl. Gelecekte ise popülariteye bağlı olarak bu değerin ve oyun desteğinin artabileceği de belirtiliyor. Crycash’in 12 Aralık’tan itibaren kullanılmaya başlanacağını da hatırlatalım.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir