Art of CGI  25 Nisan 2022   Ana Sayfa/Yazılım  

Bulut Tabanlı DaVinci Resolve 18 Çıktı

2 sene önce

Sektörün lider renk düzenleme, vfx ve kurgu yazılımlarından biri olan DaVinci 18. sürümünü ile piyasaya sürdü. Bu sürümün en büyük özellikleri arasında bulut üzerinden çalışmak göze çarpıyor. Yeni özellikler arasında, dünyanın herhangi bir yerinde aynı proje üzerinde, aynı zaman çizelgesinde, birden fazla kurgucu, renk uzmanı, VFX sanatçısı ve ses mühendisinin aynı anda çalışmasına izin veren bu büyük güncelleme programı müdavimi bir çok kişiyi heyecanlandırdı.

DaVinci Resolve 18, projeleri barındırma ve paylaşmanın yanı sıra yeni bir DaVinci proxy iş akışı için Blackmagic Cloud’u desteklemeye başlayacak. Bu güncelleme ayrıca DaVinci Neural Engine tarafından desteklenen yeni Resolve FX AI araçlarıyla sanatçılara zaman kazandıracak ve Fairlight eski sabit veriyolundan FlexBus dönüşümüne evrilerek GPU hızlandırma araçlarını kullanmaya başlayacak.

Meraklısı için yazılımın ülkemizdeki yetkili eğitimcisi ve önde gelen uzamnalrından sayın Cezmi KARDAŞ ile BURADA röportaj yapmıştık. Diğer ayrıntılara BURADAN bakabilirsiniz

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir