Art of CGI  27 Temmuz 2018   Ana Sayfa/Sektörel  

Method Atomic Fiction’ı Satın Aldı

6 sene önce

Geçtiğimiz günlerde burada ödüllü görsel efekt (VFX) şirketi İloura ile Method Studios’un birleştiği haberini yapıştık. Dün gelen yeni habere göre ise Method Studios şimdi de Atomik Fiction görsel efekt şirketini satın almak için kesin bir anlaşma imzaladı.

2010 yılında kurulan Atomic Fiction, en üst düzey yenilikçi teknolojiyle yüksek kaliteli VFX’i işler yaparal kısa sürede sektörde ismini duyurmayı başardı. Stüdyonun göze çarpan projelerinden bazıları ise şöyle: The Walk, Allied, Flight, Paramount Pictures için Star Trek, 20th Century Fox için Deadpool, HBO’nun Game of Thrones, Boardwalk Empire ve Netflix’in Stranger Things’inin 3. sezonu sayılabilir. Şirket ayrıca Blade Runner 2049’da Oscar® kazanan VFX’e de katkıda bulundu.

Atomik Fiction ve Metodu bir araya getirerek her iki stüdyo için kapasite ve yetenekleri küresel stüdyolardaki çalışmaları proje ihtiyaçlarına uygun yeteneklerle eşleştirerek müşterilere en avantajlı maliyet yapısını sunmasını sağlayacak ve Method için amiral gemisi bir stüdyo haline gelecek.

Method Studios için VFX ve VR / AR Başkanı Ed Ulbrich, “Atomic Fiction’ın uzun süredir çalışmalarının hayranıyız ve bu olağanüstü, müşteriler onları seviyor. Konuşmaya ve tanışmaya başladığımızda (Atomic Fiction kurucuları) Kevin (Baillie) ve Ryan (Tudhope), inşa ettikleri harika bir kültürün ne olduğunu ve iş için vizyonumuzun da onlarla birlikte yankılandığını öğrendik. Hepimize, hedeflerimize daha hızlı ulaşacağımız açıktı.” açıklamasını yaptı.

Atomik Fiction Kurucu Ortağı Ryan Tudhope, Montreal Takımı’nın yeni Executive Direktörü ve Kevin Baillie ise Sr. Görsel Efekt Süpervizörü görevlerini yerine getirecekler. Her ikisi de Ulbrich’e rapor verecek. İşlem tamamlandığında, Atomic’in yaklaşık 300 tam zamanlı ve serbest çalışanının, Methıd Stüdyolarına katılmaları bekleniyor.

Bu satın almalar ile Method Stüdyolarının ILM ve MPC gibi sektörün önde gelen büyük firmalarına ciddi rakip olacağa benziyor.

Ağaşıdan Atomic Fiction şirketine ait 2018 reelini izleyebilirsiniz.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir