Art of CGI  4 Mart 2018   Ana Sayfa/Sektörel  

Paintle Kafayı Bozan Adam

6 sene önce

Çizim tableti ve uygun bir yazılımla bende yaparım diyebilirsiniz. Belkide aklınıza ilk olarak Photoshop gelmiştir. Ama bu çalışmalar paint ile yapılmış desek belki ilginizi çekebilir.

15 yıllık Microsoft Paint uzmanı Pat Hines Bill Gates portrelerinden huzur veren manzaralara kadar çeşitli konularda resimler yapıyor. Ortalama her eseri için 20 saate yakın zaman harcayan sanatçı katman mantığı olmayan bir yazılım ile ortaya bu denli kaliteli işler çıkarması gerçekten takdire şayan.

Hines 2002 yıllarında  Mayın Tarlası oynamak yerine Paint ile can sıkıntısını gidermek için bu işlere başlamış. Paint’te ürettiği eserleri sadece bilgisayar faresi kullanarak yaptığını belirten Hines “Birçok profesyonel dijital sanatçı ve çizer Paint kullanarak vaktimi boşa harcadığımı söylüyor ama bence Paint’e hak ettiği değer verilmiyor.” diyor.

Sanatçının Paint’te çizmekte en çok zorlandığı şeyler ise saç ve su. Kendisine “Bu akımı sen mi başlattın?” şeklinde bir soru yöneltilen sanatçı, “Sanmıyorum. Aralarında ‘Jim’ll Paint It‘ gibi sanatçıların bulunduğu pek çok isim bu konuda benden daha eski şeklinde açıklama yapmış. Demek ki neymiş azimle…. 😀

Sanatçının Twitter adresine buradan ulaşarak yaptığı işlere göz atabilirsiniz.

Excel ile resim yapan Tatsuo’da belki ilginizi çekebilir.

İçeriği Sosyal Medyada Paylaşmak İster misiniz?

Art of CGI Yazar Notu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir